Oryginalny szablon: Alexander Osterwalder, Strategyzer.com

Business Model Canvas

Business Model Canvas, jest strategicznym narzędziem do zarządzania i przedsiębiorczości. Pozwoli Ci opisać, zaprojektować, zdefiniować swój model biznesowy.


Podaj swój adres e-mail


* Pobierając szablon zgadzasz się na zapisanie do naszego newslettera, dzięki czemu dostaniesz jeszcze więcej pomocnych materiałów.

Business Model Canvas - startujemy kurs online!

Naucz się projektować i weryfikować modele biznesowe z wykorzystaniem Business Model Canvas. Od pomysłu, po realizację i rozwój istniejących produktów. Krok po kroku, na realnych przykładach.

Jak używać szablonu Business Model Canvas?

Pobierz i wydrukuj szablon

Pobierz szablon Business Model Canvas i wydrukuj go na kartce A4 (lub większej). Każde pole szablonu zawiera dodatkowy opis, który ułatwi Ci jego uzupełnienie.

Opracuj prawą stronę szablonu

Rozpocznij od opisania styku Twojego produktu z rynkiem. Scharakteryzuj klientów i propozycję wartości. Zdefiniuj kanały dotarcia i sposób nawiązywania relacji z tymi klientami.

Opracuj lewą stronę szablonu

Przeanalizuj sposób wytworzenie wartości w Twoim produkcie. Zastanów się jakich kluczowych zasobów potrzebujesz i jakie działania musisz podejmować. Czy potrzebujesz partnerów do swojego produktu?

Wylicz koszty i przychody

Na podstawie lewej strony szablony wylicz potencjalne koszty produktu. Prawą stronę szablonu wykorzystaj do prognozy przychodów. Czy przychody przewyższają koszty?

Więcej o szablonie na naszym blogu

business model canvas

Business Model Canvas - szablon model biznesowego

Jednym z najpopularniejszych dzisiaj szablonów modelu biznesowego jest Business Model Canvas. Opracowany przez Alexa Osterwaldera i zaprezentowany w książce „Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera.' szablon stał się w świecie startupów wręcz synonimem opracowywania modelu biznesowego.

Pobierz pozostałe nasze szablony