Oryginalny szablon: Alexander Osterwalder, Strategyzer.com

Value Proposition Canvas

Value Proposition Canvas pozwala analizować propozycję wartości i segment klientów Twojego produktu. Dzięki szablonowi VPC zaprojektujesz rozwiązanie trafiające idealnie w potrzeby użytkowników.

Podaj swój adres e-mail


* Pobierając szablon zgadzasz się na zapisanie do naszego newslettera, dzięki czemu dostaniesz jeszcze więcej pomocnych materiałów.

Business Model Canvas - startujemy kurs online!

Naucz się projektować i weryfikować modele biznesowe z wykorzystaniem Business Model Canvas. Od pomysłu, po realizację i rozwój istniejących produktów. Krok po kroku, na realnych przykładach.

Jak używać szablonu Value Proposition Canvas?

Pobierz i wydrukuj szablon

Pobierz szablon Value Proposition Canvas i wydrukuj go na kartce A4 (lub większej). Każde pole szablonu zawiera dodatkowy opis, który ułatwi Ci jego uzupełnienie.

Scharakteryzuj segment klientów

Rozpocznij od wybrania i scharakteryzowania segmentu klientów, do których chcesz skierować swój produkt. Jeśli masz kilka segmentów – dla każdego opracuj osobny szablon.

Opracuj propozycję wartości

Zdefiniuj oferowaną przez Twój produkt propozycję wartości. Zastanów się jakie korzyści on oferuje i jakie bóle użytkowników potrafi uśmierzać.

Sprawdź, czy obie strony pasują

Porównaj obszar korzyści i bóli po stronie klientów i Twojego produktu. Twój produkt powinien tworzyć korzyści, których oczekują klienci oraz uśmierzać bóle, których chcieliby uniknąć.

Więcej o szablonie na naszym blogu

Value Proposition Canvas – unikalna propozycja wartości modelu biznesowego

Początkiem opracowywania każdego modelu biznesowego jest określenie naszej grupy docelowej i wartości, jakiej tej grupie chcemy dostarczyć. Aby ułatwić sobie start skorzystaj z narzędzia, które to w znakomity sposób ułatwi – Value Propostion Canvas.

Pobierz pozostałe nasze szablony