Szablon Persony

Persony to stworzone na podstawie danych oraz intuicji profile użytkowników produktu. Pozwalają spojrzeć na rozwiązanie oczami klienta i skupić się na ich potrzebach.

Zapisz się do newslettera Product Vision, a otrzymasz w mailu zestaw szablon persony.

Jak używać szablonu Persony?

Pobierz i wydrukuj szablon

Pobierz szablon Persony i wydrukuj go na kartce A4 (lub większej). Każde pole szablonu zawiera dodatkowy opis, który ułatwi Ci jego uzupełnienie.

Wybierz grupę docelową

Rozpocznij od wybrania jednej grupy użytkowników, do których chcesz skierować swój produkt. Jeśli masz kilka segmentów – dla każdego opracuj osobny szablon.

Uczłowiecz wybrany segment klientów

Sprowadź wybrany segment klientów do jednego charakterystycznego użytkownika. Nadaj mu imię i nazwisko. Zastanów się ile ma lat, gdzie pracuje, czy ma rodzinę?

Wczuj się w rolę użytkownika

Na podstawie danych, badań jakościowych i intuicji zastanów się jaki jest wybrany użytkownik i czego potrzebuje od Twojego produktu. Wypełnij pomysłami pole ze Szczegółami i Celami persony.

Więcej o szablonie na naszym blogu

Persony i ich rola w tworzeniu historyjek użytkownika

Problemem przed którym stoi każdy Product Owner/Manager jest to, jak stworzyć dobre historyjki, aby były zrozumiałe dla zespołu a także zawierały poprawne założenia. Warto też odpowiedzieć na pytanie, kiedy powinny zostać napisane oraz jak szczegółowych informacji powinny dostarczać. I co to w ogóle wszystko ma wspólnego z personami?!

Pobierz pozostałe nasze szablony