Oryginalny szablon: Empathy map, firma XPLANE

Mapa Empatii

Mapa Empatii to prosta technika profilowania użytkowników. Pomaga lepiej zrozumieć co ludzie myślą i czują, skupić się na ich doświadczeniach i potrzebach.

Zapisz się do newslettera Product Vision, a otrzymasz w mailu zestaw szablonów, w tym Mapę Empatii.

Jak używać szablonu Mapy Empatii?

Pobierz i wydrukuj szablon

Pobierz szablon Mapy Empatii i wydrukuj go na kartce A4 (lub większej). Każde pole szablonu zawiera dodatkowy opis, który ułatwi Ci jego uzupełnienie.

Wybierz grupę docelową

Rozpocznij od wybrania jednej grupy użytkowników, do których chcesz skierować swój produkt. Jeśli masz kilka segmentów – dla każdego opracuj osobny szablon.

Wczuj się w rolę użytkownika

Zastanów się co Twój użytkownik widzi, słyszy, robi oraz myśli i czuje. Możesz wykorzystać do tego burzę mózgów. Wypełnij pomysłami górną część szablonu.

Przeanalizuj korzyści i bóle

Na podstawie wcześniejszych odpowiedzi zastanów się co boli Twojego użytkownika oraz jakich korzyści oczekuje. Zastanów się jak Twój produkt wpisuje się w te obawy i frustracje.

Więcej o szablonie na naszym blogu

Mapa empatii – najprostszy sposób profilowania użytkownikówycja wartości modelu biznesowego

Z psychologicznego punktu widzenia za wczuwanie się w potrzeby drugiego człowieka odpowiada jedna z naszych zdolności zwana empatią. Bez spojrzenia na produkt z perspektywy docelowego użytkownika, bardzo trudno będzie Ci zaplanować odpowiednie funkcje, model biznesowy i pozycjonowanie na rynku produktu.

Pobierz pozostałe nasze szablony