W ubiegły weekend (17-19.03.2017) wzięliśmy udział w III już edycji Konferencji Inżynierii Oprogramowania beIT. Mieliśmy również przyjemność wspierać merytorycznie koordynatora ścieżki produktowej na etapie przygotować harmonogramu. Oczywiście nie mogło nas również zabraknąć po stronie prelegentów – Olga Kurszewska poprowadziła warsztat w ramach ścieżki (jakżeby inaczej!) beProductManager oraz wzięła udział w sesji round tables.

W tym roku poziom merytoryczny konferencji przeszedł najśmielsze oczekiwania zarówno uczestników, jak i prelegentów. Co ciekawe, w porównaniu do poprzedniej edycji, w tym roku swoją premierę miała ścieżka techniczna – beTech. Tradycyjnie uczestnicy mogli też wziąć udział w ścieżce analitycznej (beAnalyst), dotyczącej przywództwa (beLeader), związanej ze zwinnymi metodykami (beAgile), oraz produktowej (beProductManager).

Co się działo na beIT i kto wystąpił?

Konferencję otworzył wykład Jarosława Żelińskiego, na temat: Analityk biznesowy jako Product Owner – czyli co ma sens, a co sensu nie ma… . Na wykładzie zamknięcia konferencji wystąpił Jakub Miler, który opowiedział o szansach i zagrożeniach w Scrumie.

Produktowa ścieżka opierała się na warsztatach doświadczonych Product Managerów, takich jak:  Bartosz Gatz, Bartłomiej Pilarczyk, Daria Michalska i (nasza 🙂 ) Olga Kurszewska. Wśród prelegentów ścieżki analitycznej beAnalyst pojawiły się takie nazwiska jak: Monika Perendyk, Jarosław Żeliński, Piotr Ślęzak, Katarzyna Poniatowska czy Krzysztof Wyrzykowski. Na ścieżce beLeader można było spotkać Macieja Biegajewskiego czy Antoniego Łąckiego, a także Przemysława Witkę. Podczas warsztatów w ramach beTech, uczestnicy szlifowali swoje umiejętności pod okiem Marcina Dargacza, Łukasza Rybki oraz Patryka Przekwasa. Ścieżka beAgile została poprowadzona przez Lecha Wypychowskiego, Monikę Naumczyk, Marka Przeworskiego, Michała Konkela oraz Macieja Lipczyńskiego.

Reprezentacja ProductVision na beIT

Niezmiernie cieszymy się, z tego że po raz kolejny mieliśmy okazję objąć patronatem Merytorycznym ścieżkę beProductManager. Tutaj ogromne gratulacje składamy Wojciechowi Buława – koordynatorowi ścieżki produktowej, który od początku do końca dzielnie zajmował się jej organizacją i wyszło bardzo, bardzo dobrze.

Tematem warsztatu poprowadzonego przez naszą reprezentantkę – Olgę Kurszewską, była roadmapa produktu w praktyce. Podczas warsztatu uczestnicy mieli okazję stworzyć swoją pierwszą Roadmapę Produktu na podstawie case study Slacka.

Olga poprowadziła także jeden ze stolików podczas warsztatów Round Tables w ramach ścieżki produktowej. Zachęciła uczestników do dyskusji na temat pierwszych 30 dni Product Managera w nowej firmie. Przy innych stolikach poruszono także takie tematy jak: efektywna współpraca Product Ownera z zespołem programistycznym czy priorytetyzacji backlogu i podejmowaniu decyzji biznesowych.

 

Podsumowanie

Na koniec, chcielibyśmy raz jeszcze podziękować za współpracę koordynatorowi ścieżki beProductManager, koordynatorowi konferencji – Nikodemowi Jedynakowi, a także pogratulować całemu zespołowi beIT, reprezentującemu Koło Naukowe „Zarządzanie IT”.

Zachęcamy także do obserwacji fanpage’a Konferencji beIT, by nie przegapić kolejnej edycji. Być może za rok, spotkamy się ponownie na ścieżce beProductManager – do zobaczenia!

 


 

➔ Wprowadzasz nowy produkt na rynek? - Naucz się wykorzystywać w praktyce Business Model Canvas do projektowania, testowania i wdrażania nowych pomysłów!

Dołącz do naszych czytelników

Dołącz do 5 000+ subskrybentów otrzymujących nasz newsletter z inspiracjami do tworzenia coraz lepszych produktów i rozwoju swojej kariery.
Marketing Project Manager. Kompleksowo zajmuję się tworzeniem i realizacją kampanii marketingowych produktów. Za główny kierunek rozwoju obrałam Online Marketing. W wolnych chwilach przemierzam Trójmiasto na rowerze i czerpię radość z biegania wzdłuż sopockiej plaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.