„Tworzenie webu to już trochę archeologia… Teraz światem rządzą aplikację mobilne!” – taki mógłby być wstęp do podcastu z Kamilem Łukasiewiczem (Head od mobile w Polska Press). Porozmawialiśmy o rozwijaniu produktów mobile oraz kulisach powstawania nowej aplikacji gratka.pl – jednego z największych polskich portalów ogłoszeniowych.

Z Kamilem znamy się z pracy w Polska Press. To co szybko rzuciło mi się w oczy, to że nie można wobec niego przejść obojętnie ;). Zawsze pozytywnie nastawiony, ale ma też swoją jasną wizję tworzenia produktu i potrafi bronić własnego zdania. Do tej pory pracował jako projektant UX. Najpierw w trójmiejskim Nokaucie, potem we własnej firmie Movade i startupie Everytap. Teraz tworzy produkty mobilne dla dużej firmy wydawniczej – Polska Press (m.in. gratka.pl, naszemiasto.pl, serwisy regionalnych gazet polskatimes.pl).

Rozmowa prowadziliśmy wokół 3 głównych tematów:

  • różnicy przy tworzeniu i rozwoju produktów webowych i mobilnych
  • najważniejszych decyzjach podczas tworzenia nowej aplikacji gratka.pl
  • o przejściu z roli projektanta UX na product mangera

Zapraszam do słuchania 🙂

Jak wygodnie słuchać podcastu?

Wszystkie odcinki dostępne są w zakładce Podcast na blogu. Możesz także słuchać podcastu w wielu miejscach/aplikacjach, które ułatwiają śledzenie takich audycji:

  • iTunes – dla użytkowników Apple
  • YouTube – w formie wideo
  • Spotify – ma też sekcję z podcastami
  • Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i innych modeli telefonów

Pamiętaj, że w każdym z nich możesz zasubskrybować nasz podcast. Dzięki temu nie przegapisz następnego odcinka 🙂

Transkrypcja

Jeśli spodobał Ci się podcast, to będę Ci bardzo wdzięczny za wystawienie oceny w iTunes. Dobre oceny pozwalają nam być wyżej w rankingach i dotrzeć z wiedzą naszych rozmówców do większej liczby product managerów. Możesz dołożyć swoją cegiełkę do edukowania naszego rynku 🙂

➔ Wprowadzasz nowy produkt na rynek? - Naucz się wykorzystywać w praktyce Business Model Canvas do projektowania, testowania i wdrażania nowych pomysłów!

Dołącz do naszych czytelników

Dołącz do 5 000+ subskrybentów otrzymujących nasz newsletter z inspiracjami do tworzenia coraz lepszych produktów i rozwoju swojej kariery.
Head of product w SentiOne, założyciel Product Vision. Pracuje nad zrewolucjonizowaniem, za pomocą sztucznej inteligencji i botów, obszaru obsługi klienta największych firm. Produkt SentiOne Automate, którego jest product managerem, w 2 lata urósł z 0 do 6,5 mln zł przychodu. Specjalizuje się w rozwijaniu zespołów produktowych i przyszłych liderów produktu.

5 KOMENTARZE

  1. „Czy można negocjować”, „Czy można odebrać osobiście” – zaskoczyło mnie to co powiedziałeś (predefiniowane wiadomości), myślałem że powiesz że dacie takie pola do wypełnienia w ogłoszeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.