pm

To Twój pierwszy dzień w roli product managera. Jesteś podekscytowany nowymi możliwościami, ale też zdajesz sobie sprawę, jak wiele jeszcze przed Tobą. Twój kalendarz pęka w szwach, a skrzynka pocztowa wypełniona jest setkami maili. Jest tyle do zrobienia! Od czego zacząć?

Wielokrotnie już w swojej karierze product managera miałem okazję rozpoczynać pracę z nowym produktem. Zarówno w dużych korporacjach, jak i małych startupach, zawsze był to ekscytujący etap odkrywania i ruszania z impetem w nieznane. Niekiedy jednak, to, co było nowe dla mnie, istniało już wcześniej. Często jako PM będziesz miał okazję dołączyć do zgranego zespołu lub przejmiesz już działający produkt po swoim koledze po fachu. Jak odnaleźć się w takiej sytuacji? O co warto zadbać, zanim przystąpisz do faktycznej pracy z produktem?

1. Nie przeszkadzaj

Ludzie nie lubią nagłych zmian. Już samo to, że pojawiasz się jako nowa osoba mająca decydujący wpływ na wizję i sposób rozwoju produktu, będzie wystarczającą trudnością. Twój zespół na pewno posiada wypracowane metody działania, do których jest przyzwyczajony. Nie ma sensu ich od razu zmieniać. Jeśli już pierwszego dnia zaczniesz burzyć ich świat i wprowadzać swoje porządki, jedyne, co może Cię czekać to ogromny opór. Przyszedł nowy i się rządzi. Na takich fundamentach trudno potem zbudować zaufanie w zespole i wspólnie prowadzić produkt do sukcesu. Po pierwsze, nie przeszkadzaj. Poświęć trochę czasu na poznanie przyzwyczajeń i sposobu pracy. Być może są one w tym zespole skuteczne?

Dalsza część artykułu w moim gościnnym wpisie na portalu MamStartup.pl.[sc:newsletter_scrum]

➔ Wprowadzasz nowy produkt na rynek? - Naucz się wykorzystywać w praktyce Business Model Canvas do projektowania, testowania i wdrażania nowych pomysłów!

Dołącz do naszych czytelników

Dołącz do 5 000+ subskrybentów otrzymujących nasz newsletter z inspiracjami do tworzenia coraz lepszych produktów i rozwoju swojej kariery.
Head of product w SentiOne, założyciel Product Vision. Pracuje nad zrewolucjonizowaniem, za pomocą sztucznej inteligencji i botów, obszaru obsługi klienta największych firm. Produkt SentiOne Automate, którego jest product managerem, w 2 lata urósł z 0 do 6,5 mln zł przychodu. Specjalizuje się w rozwijaniu zespołów produktowych i przyszłych liderów produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.