networking

Content marketing to świetna metoda promowania marki i produktu. Mimo to, dalej stosunkowo rzadko stosowana jest przez polskie firmy. Przyczyną jest często jest brak efektów na początku. Wydaje nam się że zrobimy super treść i nagle stanie się ona hitem internetu. Jak to wygląda w praktyce?

1. Zaczynasz tworzyć swoje pierwsze materiały – publikujesz, idzie Ci to ślamazarnie i powolnie, odzew jest słaby.

2. Przychodzi pierwszy kryzys – po co to wszystko, skoro nie ma odzewu?

3. Dostajesz pierwszy pozytywny komentarz – pierwszy uśmiech i duża motywacja do działań.

4. Im więcej tworzysz, tym więcej się dzieje – statystyki odwiedzin w Google Analytics pną się w górę.

5. Sprzedaż nie rośnie – drugi kryzys. Statystyki rosną, ale nie ma z tego na razie pieniędzy. Znowu zaczynasz się zastanawiać „po co mi to?”

6. Pojawiają się pierwsze zapytania ofertowe – po jakimś czasie ujawnia się pierwszy Twój czytelnik z propozycją biznesową. Najpierw niespecjalnie trafiają one w core Twojej działalności, z czasem robią się coraz bardziej interesujące

Podsumowując: content marketing to długotrwałe działanie, a nie złoty strzał. Jeśli nie zaplanujesz stałego zaangażowania, bardzo szybko stwierdzisz, że „to nie działa”.

Więcej o tym co Cię czeka, znajdziesz na blogu Marketingowa Moc:
Największy mit w content marketingu

➔ Wprowadzasz nowy produkt na rynek? - Naucz się wykorzystywać w praktyce Business Model Canvas do projektowania, testowania i wdrażania nowych pomysłów!

Dołącz do naszych czytelników

Dołącz do 5 000+ subskrybentów otrzymujących nasz newsletter z inspiracjami do tworzenia coraz lepszych produktów i rozwoju swojej kariery.
Head of product w SentiOne, założyciel Product Vision. Pracuje nad zrewolucjonizowaniem, za pomocą sztucznej inteligencji i botów, obszaru obsługi klienta największych firm. Produkt SentiOne Automate, którego jest product managerem, w 2 lata urósł z 0 do 6,5 mln zł przychodu. Specjalizuje się w rozwijaniu zespołów produktowych i przyszłych liderów produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.