networking

Jakie są najlepsze techniki wzrostu dla produktu kierującego się do klienta B2B? Poniżej 5 ciekawych sposobów, które świetnie sprawdzają się w praktyce:

1. Zaproponuj małe darmowe narzędzia – Darmowe narzędzie, które wnosi wartość może przyprowadzić do Ciebie miliony użytkowników. Oczywiście narzędzie musi współgrać kontekstowo z Twoim startupem i trafiać do podobnej grupy docelowej.

2. “Z dumą wspierane przez…” – jeśli Twoje narzędzie daje coś, z czego użytkownicy korzystają publicznie (np. widget) możesz to potraktować jako świetny kanał dotarcia do nowych klientów. Dyskretne logo lub dopisek o tym kto jest odpowiedzialny za narzędzie może w łatwy sposób sprowadzić użytkowników, którzy są zainteresowani właśnie Twoją usługą.

3. Integracje i API – jedną z mniej typowych i bardzo ciekawych technik jest przygotowanie odpowiedniego API i gotowych integracji do produktów, z których Twoi klienci korzystają. Da Ci to możliwość wykorzystania większej i bardziej znanej marki. Co więcej, nie będzie ona Twoją konkurencją więc dużo łatwiej nawiązać z nią współpracę.

4. Wymagaj Share’a dla Twojej najlepszej treści – przygotowane przez Ciebie branżowe raporty czy kursy są świetnym sposobem na content marketing. Aby jeszcze wzmocnić efekt, warto skorzystać z narzędzi typu Pay Per Tweet, które wymagają udostępnienia treści przed jej pobraniem. Pamiętaj jednak, że jeśli żądasz tego typu zapłaty, Twoja treści musi kopać tyłek.

5. Darmoszka dla influencerów – znajdź influencerów w Twojej branży i zaproponuj im darmowy dostęp do Twojego produktu. Jeśli ma ono rzeczywiście wartość, bardzo szybko odwdzięczą się szczerym poleceniem w swojej grupie.

Więcej ciekawych technik znajdziesz w dyskusji na Quora:
What are the best growth hacks for B2B startups?

➔ Kurs Product Ownera - 26 unikalnych lekcji, dostępnych w platformie e-learningowej. Zapisz się już dziś!

Dołącz do naszych czytelników

Dołącz do 1 700+ subskrybentów otrzymujących nasz cotygodniowy newsletter z inspiracjami do tworzenia coraz lepszych produktów i rozwoju swojej kariery.
Head od Product w SentiOne, gdzie wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia produktów zmieniających świat. Pracuje również jako konsultant zarządzania produktami, który pomaga firmom budować silne zespoły produktowe oraz wdrażać procesy lean & agile product development. Tworząc produkty opiera się na liczbach, z silną pasją do UX i myślenia projektowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.