networking

Jakie są najlepsze techniki wzrostu dla produktu kierującego się do klienta B2B? Poniżej 5 ciekawych sposobów, które świetnie sprawdzają się w praktyce:

1. Zaproponuj małe darmowe narzędzia – Darmowe narzędzie, które wnosi wartość może przyprowadzić do Ciebie miliony użytkowników. Oczywiście narzędzie musi współgrać kontekstowo z Twoim startupem i trafiać do podobnej grupy docelowej.

2. „Z dumą wspierane przez…” – jeśli Twoje narzędzie daje coś, z czego użytkownicy korzystają publicznie (np. widget) możesz to potraktować jako świetny kanał dotarcia do nowych klientów. Dyskretne logo lub dopisek o tym kto jest odpowiedzialny za narzędzie może w łatwy sposób sprowadzić użytkowników, którzy są zainteresowani właśnie Twoją usługą.

3. Integracje i API – jedną z mniej typowych i bardzo ciekawych technik jest przygotowanie odpowiedniego API i gotowych integracji do produktów, z których Twoi klienci korzystają. Da Ci to możliwość wykorzystania większej i bardziej znanej marki. Co więcej, nie będzie ona Twoją konkurencją więc dużo łatwiej nawiązać z nią współpracę.

4. Wymagaj Share’a dla Twojej najlepszej treści – przygotowane przez Ciebie branżowe raporty czy kursy są świetnym sposobem na content marketing. Aby jeszcze wzmocnić efekt, warto skorzystać z narzędzi typu Pay Per Tweet, które wymagają udostępnienia treści przed jej pobraniem. Pamiętaj jednak, że jeśli żądasz tego typu zapłaty, Twoja treści musi kopać tyłek.

➔ Dołącz do PMA FREE 📕 - otrzymasz 5 pełnych lekcji wideo o product managemencie z programu Product Management Academy!

5. Darmoszka dla influencerów – znajdź influencerów w Twojej branży i zaproponuj im darmowy dostęp do Twojego produktu. Jeśli ma ono rzeczywiście wartość, bardzo szybko odwdzięczą się szczerym poleceniem w swojej grupie.

Więcej ciekawych technik znajdziesz w dyskusji na Quora:
What are the best growth hacks for B2B startups?

➔ Darmowe lekcje PMA FREE 📕 - odbierz 5 pełnych lekcji wideo z programu Product Management Academy!

➔ Akademia Analityki Produktowej 2024 📈 - 4-tygodniowy intensywny program warsztatów z analityki produktowej, prowadzony przez doświadczonych praktyków. Startujemy 14 maja!

Dołącz do naszych czytelników

Dołącz do 7 000+ subskrybentów otrzymujących nasz newsletter z inspiracjami do tworzenia coraz lepszych produktów i rozwoju swojej kariery.
Head of product w SentiOne, założyciel Product Vision i newslettera Product Craft. Pracuje nad zrewolucjonizowaniem, za pomocą sztucznej inteligencji i botów, obszaru obsługi klienta największych firm. Produkt SentiOne Automate, którego jest product managerem, w 2 lata urósł z 0 do 6,5 mln zł przychodu. Specjalizuje się w rozwijaniu zespołów produktowych i przyszłych liderów produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.