Kto poznał Marcina Zarembę ten wie, że można z nim na wiele tematów rozmawiać godzinami 🙂 Jednym z „jego tematów” jest ustalanie priortytetów w produkcie. A że my z Marcinem lubimy rozmawiać, to… nagraliśmy na ten temat podcast.

Marcin Zaremba to Chief Product Officer w Synerise. Wcześniej pracował w iTaxi, PizzaPortal.pl i Grupie o2. Napisał też książkę “Mobile dla managerów”, należy do Google Expert Program jako Product Startegy Expert oraz nagrywa podcast Otwieracz.

W podcaście rozmawialiśmy o priorytetyzacji w życiu produktowca – dlaczego tworząc produkty tak często mówimy NIE i jak robić to efektywnie? Omawiamy popularne techniki priorytetyzacji – ich wady, zalety i kiedy warto je stosować:

  • Dlaczego product manager zawsze mówi NIE?
  • Czy nie wystarczy po prostu większy zespół?
  • Efekt dobrej priorytetyzacji
  • Techniki priotytetyzcji – metoda na hipopotama (HIPPO method), metoda na przeczekanie, metoda priorytetyzacji na Moskwę (MoSCoW), metody ICE i RICE, Impact Estimation Tables

Linki z podcastu:

Jak wygodnie słuchać podcastu?

Wszystkie odcinki dostępne są w zakładce Podcast na blogu. Możesz także słuchać podcastu w wielu miejscach/aplikacjach, które ułatwiają śledzenie takich audycji:

  • iTunes – dla użytkowników Apple
  • YouTube – w formie wideo
  • SoundCloud – strona www i aplikacja mobilna
  • Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i innych modeli telefonów

Pamiętaj, że w każdym z nich możesz zasubskrybować nasz podcast. Dzięki temu nie przegapisz następnego odcinka 🙂

Jeśli spodobał Ci się podcast, to będziemy Ci bardzo wdzięczni, jeśli wystawisz ocenę w iTunes. Dobre oceny pozwalają nam być wyżej w rankingach i dotrzeć z wiedzą naszych rozmówców do większej liczby product managerów. Możesz dołożyć swoją cegiełkę do edukowania naszego rynku 🙂

➔ Wprowadzasz nowy produkt na rynek? - Naucz się wykorzystywać w praktyce Business Model Canvas do projektowania, testowania i wdrażania nowych pomysłów!

Dołącz do naszych czytelników

Dołącz do 5 000+ subskrybentów otrzymujących nasz newsletter z inspiracjami do tworzenia coraz lepszych produktów i rozwoju swojej kariery.
Head of product w SentiOne, założyciel Product Vision. Pracuje nad zrewolucjonizowaniem, za pomocą sztucznej inteligencji i botów, obszaru obsługi klienta największych firm. Produkt SentiOne Automate, którego jest product managerem, w 2 lata urósł z 0 do 6,5 mln zł przychodu. Specjalizuje się w rozwijaniu zespołów produktowych i przyszłych liderów produktu.

6 KOMENTARZE

  1. Dzięki za ten podcast, jeden z lepszych Waszych. Super pomysł z tym dodatkowym odcinkiem, bo Wasza rozmowa tam była bardzo inspirująca i pomogła połączyć parę luźnych kropek punktów na mapie zrozumienia roli produktowca. Mam prosbę o informacje, gdzie można więcej dowiedzieć się o Impact Estimation Tables? Przyznam, że trochę poszukałem, ale wujek Google nie był zbyt pomocny 😉 Z góry dziękuję!

  2. Świetny artykuł. Naprawdę dobrze napisane. Wielu autorom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Chciałbym podziękować za Twoje działania. Koniecznie będę polecał to miejsce i częściej wpadał, by przejrzeć nowe rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.