Kto poznał Marcina Zarembę ten wie, że można z nim na wiele tematów rozmawiać godzinami 🙂 Jednym z „jego tematów” jest ustalanie priortytetów w produkcie. A że my z Marcinem lubimy rozmawiać, to… nagraliśmy na ten temat podcast.

Marcin Zaremba to Chief Product Officer w Synerise. Wcześniej pracował w iTaxi, PizzaPortal.pl i Grupie o2. Napisał też książkę “Mobile dla managerów”, należy do Google Expert Program jako Product Startegy Expert oraz nagrywa podcast Otwieracz.

W podcaście rozmawialiśmy o priorytetyzacji w życiu produktowca – dlaczego tworząc produkty tak często mówimy NIE i jak robić to efektywnie? Omawiamy popularne techniki priorytetyzacji – ich wady, zalety i kiedy warto je stosować:

  • Dlaczego product manager zawsze mówi NIE?
  • Czy nie wystarczy po prostu większy zespół?
  • Efekt dobrej priorytetyzacji
  • Techniki priotytetyzcji – metoda na hipopotama (HIPPO method), metoda na przeczekanie, metoda priorytetyzacji na Moskwę (MoSCoW), metody ICE i RICE, Impact Estimation Tables

Linki z podcastu:

Jak wygodnie słuchać podcastu?

Wszystkie odcinki dostępne są w zakładce Podcast na blogu. Możesz także słuchać podcastu w wielu miejscach/aplikacjach, które ułatwiają śledzenie takich audycji:

  • iTunes – dla użytkowników Apple
  • YouTube – w formie wideo
  • SoundCloud – strona www i aplikacja mobilna
  • Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i innych modeli telefonów

Pamiętaj, że w każdym z nich możesz zasubskrybować nasz podcast. Dzięki temu nie przegapisz następnego odcinka 🙂

Jeśli spodobał Ci się podcast, to będziemy Ci bardzo wdzięczni, jeśli wystawisz ocenę w iTunes. Dobre oceny pozwalają nam być wyżej w rankingach i dotrzeć z wiedzą naszych rozmówców do większej liczby product managerów. Możesz dołożyć swoją cegiełkę do edukowania naszego rynku 🙂

➔ Kurs Product Ownera - 26 unikalnych lekcji, dostępnych w platformie e-learningowej. Zapisz się już dziś!

Dołącz do naszych czytelników

Dołącz do 1 700+ subskrybentów otrzymujących nasz cotygodniowy newsletter z inspiracjami do tworzenia coraz lepszych produktów i rozwoju swojej kariery.
Head od Product w SentiOne, gdzie wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia produktów zmieniających świat. Pracuje również jako konsultant zarządzania produktami, który pomaga firmom budować silne zespoły produktowe oraz wdrażać procesy lean & agile product development. Tworząc produkty opiera się na liczbach, z silną pasją do UX i myślenia projektowego.

3 KOMENTARZE

  1. Dzięki za ten podcast, jeden z lepszych Waszych. Super pomysł z tym dodatkowym odcinkiem, bo Wasza rozmowa tam była bardzo inspirująca i pomogła połączyć parę luźnych kropek punktów na mapie zrozumienia roli produktowca. Mam prosbę o informacje, gdzie można więcej dowiedzieć się o Impact Estimation Tables? Przyznam, że trochę poszukałem, ale wujek Google nie był zbyt pomocny 😉 Z góry dziękuję!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.