startupy

Podczas ostatniego trójmieskiego 3campa miałem okazję opowiedzieć o zarządzaniu w startupach. Prezentacja nosiła nazwę: „Nielubiane zarządzanie w startupie, czyli gdy wizja zderza się z rzeczywistością”.

Zarządzanie w startupach

W startupach króluje kult wizjonerów i deweloperów. I nie ma co się dziwić. Wizjonerzy potrafią w 30 sekund, w każdej windzie, przekonać Cię do swojego pomysłu. Deweloperzy natomiast mają to coś, ten dotyk Boga pozwalający kreować nowe rozwiązania. Ale to o czym często zapominamy, a co jest równie ważne dla powodzenia startupu, to umiejętność przekuwania wizji w rzeczywistość.

Na urealnianie wizji pozwalają kompetencje zarządzania.  Dlatego, w mojej ocenie, kluczowa dla sukcesu każdego startupu jest rola, którą możemy nazwać rolą Porduct Managera albo Startup Managera. Celowo nie piszę tutaj o OSOBIE product managera, ale o jego ROLI. Odpowiedzialność product managera może przecież wykonywać osoba zajmująca się także innymi aspektami produktu, np. w małym i dopiero zaczynającym startupie rolę product managera obejmie zapewne CEO, czasami CTO; w większej firmie znajdzie się już osoba dedykowana temu stanowisku.

Prezentacja

W minioną środę miałem okazję mówić o znaczeniu zarządzania i roli Product Managera w startupie na Trójmiejskim 3campie.

W prezentacji skupiłem się na 3 tematach:

  • dlaczego startupy potrzebują zarządzania
  • czym różni się zarządzanie w startupie od tradycyjnego zarządzania
  • 5 kluczowych aspektów zarządzania w startupie

Aby obejrzeć film, kliknij w poniższy obrazek.

Gdy wizja zderza się z rzeczywistością, czyli o nielubianym zarządzaniu w startupie from 3camp.pl on Vimeo.

O spotkaniach 3camp

3camp to najważniejszy w Trójmieście cykl spotkań typu „barcamp” dla pasjonatów nowych technologii, marketingu online oraz dla tech geeków. Zgodnie z ideą Barcamp każdy może zaprezentować swój pomysł, projekt, firmę itp. Wszystko co może przysłużyć się innym oraz co pozwala na swobodną wymianę myśli i wiedzy.

[sc:newsletter_scrum]

➔ Akademia Analityki Produktowej 2024 📈 - 4-tygodniowy intensywny program warsztatów z analityki produktowej, prowadzony przez doświadczonych praktyków. Startujemy 14 maja!

Dołącz do naszych czytelników

Dołącz do 7 000+ subskrybentów otrzymujących nasz newsletter z inspiracjami do tworzenia coraz lepszych produktów i rozwoju swojej kariery.
Head of product w SentiOne, założyciel Product Vision i newslettera Product Craft. Pracuje nad zrewolucjonizowaniem, za pomocą sztucznej inteligencji i botów, obszaru obsługi klienta największych firm. Produkt SentiOne Automate, którego jest product managerem, w 2 lata urósł z 0 do 6,5 mln zł przychodu. Specjalizuje się w rozwijaniu zespołów produktowych i przyszłych liderów produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.