Konferencje, magazyny, artykuły – rozwijając nowy pomysł na pewno dużo usłyszeliście o praktycznych sposobach na zaprojektowanie, tworzenie i rozwijanie usług/produktów. To oczywiście bardzo ważne, ale ja chciałbym Was jednak zachęcić byście w tym natłoku informacji na chwilę się zatrzymali i z dalszej perspektywy przyjrzeli się swojemu pomysłowi. Byście spojrzeli na niego z perspektywy modelu biznesowego.

Prezentacja

Na tegorocznym Global Service Jam w Gdyni miałem okazję przeprowadzić krótkie szkolenie z podstaw projektowania modelu biznesowego według szablonu Business Model Canvas i Value Proposition Canvas. Tytuł prezentacji to: „Twardy orzech do zgryzienia, czyli o modelowaniu biznesowym”. Zapraszam do przejrzenia:

Co znajdziesz w prezentacji?

Prezentacja porusza nstępujące tematy:
  • porównanie modeli biznesowych podobnych, a jednak zupełnie różnych firm (sklepów spożywczych)
  • czym jest model biznesowy
  • opis szablonu biznesowego Business Model Canvas
  • przykład wypełnionego Business Model Canvas dla firmy Google
  • opis szablonu Value Proposition Canvas
  • przykład wypełnionego Value Proposition Canvas dla organizacji wydarzenia typu ServiceJam
  • 4 korki projektowania modelu biznesowego
  • źródła dodatkowych materiałów dotyczących Business Model Canvas i Value Proposition Canvas

Czym jest ServiceJam?

Service Jam to intensywny 48-godzinny warsztat, podczas którego, w zespołach, opracowywane są rozwiązania dla konkretnych problemów, z którymi mierzymy się w codziennym życiu. Dziesiątki zespołów na całym świecie pracują jednocześnie nad pomysłami związanymi ze wspólnym dla wszystkich tematem przewodnim. Opracowujemy i testujemy prototypy usług zainspirowanych tematem przewodnim oraz uczymy się w praktyce podstawowych narzędzi, które pomogą w ustrukturyzowanym projektowaniu usług/rozwiązywaniu problemów.

[sc:newsletter_scrum]

➔ Wprowadzasz nowy produkt na rynek? - Naucz się wykorzystywać w praktyce Business Model Canvas do projektowania, testowania i wdrażania nowych pomysłów!

Dołącz do naszych czytelników

Dołącz do 5 000+ subskrybentów otrzymujących nasz newsletter z inspiracjami do tworzenia coraz lepszych produktów i rozwoju swojej kariery.
Head of product w SentiOne, założyciel Product Vision. Pracuje nad zrewolucjonizowaniem, za pomocą sztucznej inteligencji i botów, obszaru obsługi klienta największych firm. Produkt SentiOne Automate, którego jest product managerem, w 2 lata urósł z 0 do 6,5 mln zł przychodu. Specjalizuje się w rozwijaniu zespołów produktowych i przyszłych liderów produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.