Podczas ostatniego trójmieskiego 3campa miałem okazję opowiedzieć o wykorzystaniu ko-kreacji przez product managera. Prezentacja nosiła nazwę: „Ko-kreacja – tajna broń lidera produktu„.

Ko-kreacja to współtworzenie wartości. W przypadku produktów oznacza to oddanie większej władzy nad produktem dla naszego zespołu. PMowie przyzwyczajenie do tego, że zawsze mają ostatnie zadanie i decydują o większości aspektów produktu rzadko są do tego skorzy. Skuteczne wykorzystanie kompetencji i wiedzy zespołu przez umiejętne oddawanie decyzyjności specjalistom, przynosi moim zdaniem fantastyczne rezultaty.

Co znajdziesz w prezentacji?

W prezentacji poruszyłem cztery tematy:

  • moje początki w product managemencie i jakie mają one związek z ko-kreacją
  • czym jest ko-kreacja – definicja w teorii i praktyce
  • 5 kroków do wykorzystania ko-kreacji – czyli jak krok po kroku zastosować tę metodę
  • czy warto stosować ko-kreację – na podstawie moich doświadczeń oceniłem kiedy warto stosować tę metodę i dlaczego przynosi ona tak dużo satysfakcji PMowi oraz całemu zespołowi

Zapraszam do obejrzenia zapisu video z konferencji 🙂 Aby obejrzeć film, kliknij w poniższy obrazek.

3camp-video

O spotkaniach 3camp

3camp to najważniejszy w Trójmieście cykl spotkań typu „barcamp” dla pasjonatów nowych technologii, marketingu online oraz dla tech geeków. Zgodnie z ideą Barcamp każdy może zaprezentować swój pomysł, projekt, firmę itp. Wszystko co może przysłużyć się innym oraz co pozwala na swobodną wymianę myśli i wiedzy.

[sc:newsletter_scrum ]

➔ Angielski dla produktowców - rusza kolejna edycja. Przełam się z mówieniem po angielsku w pracy!

Dołącz do naszych czytelników

Dołącz do 5 000+ subskrybentów otrzymujących nasz newsletter z inspiracjami do tworzenia coraz lepszych produktów i rozwoju swojej kariery.
Head of product w SentiOne, założyciel Product Vision i newslettera Product Craft. Pracuje nad zrewolucjonizowaniem, za pomocą sztucznej inteligencji i botów, obszaru obsługi klienta największych firm. Produkt SentiOne Automate, którego jest product managerem, w 2 lata urósł z 0 do 6,5 mln zł przychodu. Specjalizuje się w rozwijaniu zespołów produktowych i przyszłych liderów produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.