Kolejny rok za nami. W tym roku, tradycyjnie przygotowaliśmy dla Was krótkie podsumowanie naszej działalności w liczbach.

Ruch na blogu 2017 vs 2018

287

Liczba sprzedanych podręczników Product Guide

132

Liczba sprzedanych Kursów Podstaw IT

50

Liczba sprzedaży podczas Black Friday

55

Liczba opublikowanych artykułów

81

Liczba ofert pracy dla Product Managerów w ramach portalu Product Jobs

5

Liczba nagranych Podcastów

10

Liczba przeprowadzonych szkoleń (Zarządzanie produktem, Lean Startup, Business Model Canvas, Design Thinking, Scrum Product Owner, Agile Project Management)

Czego się nauczyliśmy prowadząc bloga w 2018?

 1. Płatne reklamy wewnątrz artykułów odsyłające do zewnętrznych sklepów nie konwertują na naszej grupie odbiorców.

2. Black Friday to dzień, w którym można odnieść rekordowe zyski, należy tylko ustalić atrakcyjną cenę i zaplanować efektywne działania promocyjne. W tym roku w ramach Black Friday sprzedaliśmy 50 podręczników Product Guide, wykorzystując następujące kanały:

 • Newsletter Product Vision,
 • Bazę danych użytkowników, którzy pobrali materiały edukacyjne (Business model canvas, Mapa empatii, Mapa propozycji wartości, Persony, Roadmapa produktu,
 • Fanpage Product Vision – 3950 lajków,
 • Najpopularniejszą grupę nt. Product Managementu w PL

3. Pracując na WordPressie, należy pamiętać o tym, aby nie przeklejać do artykułów styli z innych narzędzi (np. Google Docs). W tym roku aktualizując skórkę WordPressa, okazało się, że niektóre nasze artykuły miały nadpisane style, przez co musieliśmy ręcznie je poprawiać. Teraz zawsze sprawdzamy dodany artykuł pod tym kątem, aby nie zafundować sobie kolejnej dawki pracy przy kolejnych aktualizacjach.

Zdecydowaliśmy się na nowy projekt graficzny, zapewniający lepszą przejrzystość artykułów – mamy nadzieję, że się Wam podoba.

4. Realizacja szkoleń otwartych to ciężki kawał chleba. Organizacja jednego szkolenia otwartego wymaga wielu działań promocyjnych i logistycznych. W przyszłym roku będziemy testować nowe podejścia, przede wszystkim w zakresie doboru odpowiedniego terminu, miejsca szkolenia, aby uzbierać bez problemów minimalną liczbę uczestników.

O czym chcemy pisać w 2019 roku?

Zauważamy, że zarówno artykuły jak i materiały edukacyjne, cieszą się dużym zainteresowaniem. Firmy IT zdają sobie sprawę, że zatrudnianie produktowców jest konieczne, aby efektywnie rozwijać produkt i zarządzać jego wytwarzaniem.

Tematy, które chcielibyśmy zagospodarować w przyszłym roku to:

 • Jak zaplanować kampanię marketingową dla nowego produktu
 • Skalowanie scruma w praktyce.
 • Analityka i raportowanie – tworzenie rozwiązań do analizy danych
 • Recenzje książek
 • Internetowy Kurs dla Product Ownerów
 • Kalendarz AB testów, testowanie hipotez, Growth Hacking Template
 • Nowa odsłona portalu Product Jobs (PS. dołączajcie również do grupy na fb)
 • Ebook dla Product Managerów poszukujących pracy

Chciałbyś dołączyć do grona autorów Product Vision? Koniecznie się do nas odezwij 🙂

Zespół Product Vision

Nasza ekipa w tym roku również się wzmocniła. Dołączyli do nas Mateusz Kapica i Michał Reda, którzy dzięki swojemu doświadczeniu, wzmocnią naszą ofertę szkoleniową.

Niezmiennie swój wkład w rozwój bloga mają:
Tomasz Tomaszewski – ojciec założyciel, nasz główny strateg, który w tym roku stworzył swój własny podcast i sumiennie tworzył treści do newslettera
Olga Springer i Monika Jasińska – zarządzające blogiem, pozyskujące nowych autorów do współpracy
Grzegorz Wenc – odpowiedzialny za portal Product Jobs, pracujący nad materiałami edukacyjnymi związanymi z rekrutacją oraz pracą w obszarze zarządzania produktami.
Igor Springer – wsparcie techniczne

Dziękujemy także wszystkim autorom zewnętrznym, którzy podzielili się swoją wiedzą w 2018 na naszym blogu:

Weronika Kościelniak, Aleksandra Kubicka, Patrycja Paszek, Paulina Łapińska, Jakub Dodot, Wojtek Aleksander, Krzysztof Wojewodzic, Beata Kupiec, Kasia Zajkowska, Michał Jeska, Kacper Zieliński, Jakub Uniejewski, Gosia Gulgowska-Kowalska, Adam Michalski, Paweł Koperdowski, Paulina Walkowiak, Jędrzej Przeździęk, Tomasz Rybak, Sebastian Andruszczak.

➔ Wprowadzasz nowy produkt na rynek? - Naucz się wykorzystywać w praktyce Business Model Canvas do projektowania, testowania i wdrażania nowych pomysłów!

Dołącz do naszych czytelników

Dołącz do 5 000+ subskrybentów otrzymujących nasz newsletter z inspiracjami do tworzenia coraz lepszych produktów i rozwoju swojej kariery.
Współzałożycielka Product Vision – już 7 rok prowadzi i rozwija najpopularniejszy polski blog o zwinnym zarządzaniu produktami. Doktorantka na Politechnice Gdańskiej, Wydział Inżynierii Oprogramowania, Specjalizacja: Zarządzanie produktem informatycznym. Związana z zarządzaniem produktami informatycznymi od początku kariery zawodowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.