Trwa nasze badanie zarobków polskich produktowców 2021. Ankietę wypełniło już ponad 440 product managerów, product ownerów i liderów produktów 🎉. Możesz jeszcze do nich dołączyć i dołożyć swoją cegiełkę – wystarczy, że wypełnisz ankietę zarobków (5-10 min). Im więcej danych, tym lepszy finalny raport będziemy mogli przygotować 🔥

Pierwsze wyniki badania

Mimo, że badanie jeszcze trwa (celujemy w min. 500 wyników), a publikację raportu szykujemy pod koniec Q1 – postanowiliśmy już teraz przygotować kilka pierwszych ciekawostek z dotychczas zebranych danych.

Zdecydowanie najpopularniejsze stanowisko to product manager (31,25%) oraz product owner (28,5%). Bardzo nas cieszy rosnąca popularność stanowisk typowo product managerskich (więcej niż w zeszłym roku) oraz obecność stanowisk juniorskich w zestawieniu (ok. 5%). Czyli są jednak firmy zatrudniające początkujących PMów 🙂

Okazuje się, że jako produktowcy nie jesteśmy zbyt „wierni” jednemu pracodawcy. Prawie 40% ankietowanych pracuje w obecnej firmie od 0 do 1 roku! Do 3 lat (łącznie) jest to prawie 70% osób. Sami zresztą też do tego grona należymy 😉

Wyniki formy zatrudnienia trochę nas zaskoczyły – przewidywaliśmy, że większość zdobędzie praca w ramach kontraktu B2B (45%). Na razie jednak, trochę więcej osób pracuje w ramach umowy o pracę (54%). Inne formy zatrudnienia do tylko niewielki odsetek całości.

Większość (51%) polskich produktowców pracuje przy produktach o zasięgu globalny. Wynik cieszy, bo pokazuje, że mamy naprawdę fajny impact na otaczający nas świat. Po drugie, ten wynik jest nawet trochę „lepszy”, niż w zeszłym roku. Tak trzymać!

Więcej ciekawostek

Kilka dodatkowych ciekawostek (np. ile pieniędzy firmy średnio przeznaczają na rozwój PMów) znajdziesz też poniżej w formie video:

Pełne wyniki badania

Jesteśmy w trakcie opracowania pełnego raportu zarboków. Będzie on dostępny pod koniec pierwszego kwartału. Aby nie przegapić publikacji, możesz zapisać się na poniżej na mailowe powiadomienie:

🔔 POWIADOM MNIE o publikacji raportu

➔ Akademia Analityki Produktowej 2024 📈 - 4-tygodniowy intensywny program warsztatów z analityki produktowej, prowadzony przez doświadczonych praktyków. Startujemy 14 maja!

Dołącz do naszych czytelników

Dołącz do 7 000+ subskrybentów otrzymujących nasz newsletter z inspiracjami do tworzenia coraz lepszych produktów i rozwoju swojej kariery.
Head of product w SentiOne, założyciel Product Vision i newslettera Product Craft. Pracuje nad zrewolucjonizowaniem, za pomocą sztucznej inteligencji i botów, obszaru obsługi klienta największych firm. Produkt SentiOne Automate, którego jest product managerem, w 2 lata urósł z 0 do 6,5 mln zł przychodu. Specjalizuje się w rozwijaniu zespołów produktowych i przyszłych liderów produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.