PRODUCT VISION to podcast, newletter i blog o rozwoju produktów cyfrowych prowadzony przez Olgę Springer i Tomasza Tomaszewskiego.

Chciałbyś napisać artykuł, wziąć udział w Podcaście lub nawiązać współpracę? Skontaktuj się z nami!

POZNAJ ZESPÓŁ PRODUCTVISION.PL ORAZ AUTORÓW ZEWNĘTRZNYCH

306a87d

Olga Springer

Cześć, nazywam się Olga Springer. Swoją zawodową przygodę związaną z zarządzaniem projektami i rozwojem produktu rozpoczęłam 5 lat temu w startupie AirHelp.

Poznałam kilka różnych podejść do zarządzania produktem i w swojej karierze mam nadzieję odkryć ich jeszcze więcej, po to by w każdej sytuacji dobrać odpowiednie podejście do zaistniałego zapotrzebowania. Moje ulubione pytanie: „Ale po co my to w ogóle robimy?”

Obecnie pracuję jako Senior Product Manager w Atlassianie.

Artykuły

61665443_2209364872434498_1109949652435730432_n-2

Tomek Tomaszewski

Cześć, nazywam się Tomek Tomaszewski, jestem product managerem, konsultantem i wiceprezesem Rocket Studio, współwłaścicielem Komijo.pl. Od 10 lat pomagam zwinnie zarządzać oraz tworzyć produkty online zarówno korporacjom jak i startupom.

Specjalizuję się w agile product development (jestem certyfikowanym Scrum Masterem oraz AgilePM), lean startup i customer development. Tworząc produkty opieram się na faktach, z silną pasją do UX i projektowania.

W wolnych chwilach bloguje, czytam książki i uciekam za miasto rowerem.

Artykuły

AUTORZY ZEWNĘTRZNI

pawel-bogdan

Paweł Bogdan

Właściciel produktu w Cobiro. Jako Product Manager w latach 2016-2020 rozwijał produkty w Travelist (grupa Secret Escapes UK). Interesuje się walidacją hipotez i koncepcji biznesowych, optymalizacją konwersji oraz analityką internetową. Fan podejścia lean startup i metodyk zwinnych. W czasie wolnym gra na gitarze i prowadzi audycje muzyczne w Radiu Aktywnym.

Artykuły

0221df8

Igor Springer

Od najmłodszych lat związany z Internetem. Aktualnie programista aplikacji internetowych zarówno po stronie serwera jak i klienta. Od ponad trzech lat tworzę i rozwijam produkty dla międzynarodowego startupu AirHelp.

Na co dzień pracuję w Scrumie (certyfikowany Scrum Master) zwinnie wykorzystując praktyki Agile – ciągłą integrację, regularny refaktoring oraz przegląd kodu. Po pracy czytam o i eksperymentuje z nowymi technologiami.

Artykuły

Grzegorz Wenc

Grzegorz Wenc

Cześć, nazywam się Grzegorz Wenc i od kilku lat działam w obszarze zarządzania produktami. Specjalizuje się w Technical Product Managemecie (Strategia, Marketing, Aspekty techniczne produktu).

Artykuły

malgorzata_gulgowska

Małgorzata Gulgowska

Senior Product Manager Lead, Spartez. Od 15 lat związana z rozwojem produktów internetowych. Swoje pierwsze doświadczenia zbierała na stanowisku Redaktora portalu Arena.pl. Kolejnym etapem w jej karierze była rola Specjalisty ds projektów internetowych w Polska.pl prowadzonym przez NASK. Przez kilka lat była również odpowiedzialna za projekty internetowe serwisu Wakacje.pl.

Artykuły

MateuszKapica

Mateusz Kapica

Project Manager z dużym doświadczeniem w międzynarodowych projektach IT. Aktywnie działa w branży IT od ponad 11 lat i w tym czasie brał czynny udział w projektach z USA, UK, Francji, Skandynawii i oczywiście z Polski. Specjalizuje się w usprawnianiu komunikacji i budowaniu silnych relacji z partnerami biznesowymi. Obecnie, jako konsultant / Agile Project Manager, uczestniczy w projekcie rewolucjonizującym duńskie koleje. Autor bloga https://sketchingPM.com

Artykuły

Przemek Szustak - zdjęcie

Przemek Szustak

Product Manager z mocnym doświadczeniem biznesowym. Wprowadził na rynek kilka swoich produktów, aby następnie seryjnie tworzyć nowe projekty dla jednego z polskich venture builder’ów. Obecnie związany z Tidio gdzie zajmuje się rozwojem chatbotów. Zafascynowany wykorzystaniem osiągnięć ekonomii behawioralnej w UX. W wolnych chwilach kuglarz, saksofonista i żeglarz

Artykuły

tomekrybak

Tomasz Rybak

Product Designer, konsultant. Projektuje aplikacje webowe i mobilne z myślą o ludziach. Psycholog z wykształcenia. Posiada doświadczenie w pracy jako Designer w agencjach reklamowych, software housach i międzynarodowych startupach. Projektował m.in. dla Onetu, Interii, AirHelp, EasySend, SKOKu, Banku BPH, Disneya.

Artykuły

michal_reda

Michał Reda

Cześć, nazywam się Michał. Jestem Growth & Product Managerem z ponad 10 letnim doświadczeniem. Moja pasja i praca to rozwijanie nowych produktów, ich skalowanie a także budowanie ponadprzeciętnych zwinnych zespołów produktowych i marketingowych. Miałem okazję prowadzić start up dla jednego z funduszy venture capital, wdrażać od podstaw markę D2C na polskim rynku oraz budować i rozwijać zespół marketingu i rozwoju produktu dla największego w Polsce marketplace z nowymi inwestycjami mieszkaniowymi. Swoimi doświadczeniami i wiedzą dzielę się również rozwijając w Polsce świadomość procesów i technik Product Discovery, pozwalających zwiększać wartość i konkurencyjność produktów i usług cyfrowych.

Artykuły

magda ciszewska

Magdalena Ciszewska

Magda jest Dyrektorem Marketingu w SentiOne, gdzie odpowiada za działania online marketingowe i trzyma pieczę nad globalnym wizerunkiem marki. Swoją karierę zawodową poświęciła online marketingowi i nowym technologiom. W ciągu 15 lat swojej pracy w branży budowała globalne strategie marketingowe dla takich marek jak: GetResponse, Heinz, Ford, Diageo. W ostatnich latach skupiła się na branży SAAS, głównie na optymalizowaniu funneli sprzedażowych i tworzeniu strategii ekspansji na nowe rynki. Magda wierzy, że to w sieci tkwi bogactwo możliwości, które będą napędzały działania marketingowe w przyszłości.

Artykuły

AAEAAQAAAAAAAAhZAAAAJGNmNWE3OTc5LWU2YWYtNDcyNy05YzNjLTk1NWFkM2UzNGQwMA

Damian Reweda

Cześć, nazywam się Damian Reweda i jestem Agile Product Managerem / Mobile Developerem. Aktualnie staram się tworzyć innowacyjne rozwiązania i wdrażać wysokiej jakości produkty w największym Pythonowym software house w Europie – STXNext.

W swoim życiu zawodowym staram się łączyć doświadczenie techniczne z zaangażowaniem biznesowym. Stawiam sobie coraz to wyższe poprzeczki aby rozwijane przeze mnie produkty były jak najlepszej jakości.

Po pracy umysłowej uciekam w świat treningów triathlonowych i wysiłku fizycznego.

Artykuły

jolanta-gadek-287x287

Jolanta Gadek

Product Managerem w międzynarodowym startupie AirHelp. Od 6 lat rozwija produkty internetowe. Swoje doświadczenie budowała na stanowiskach Analityka Aplikacji Webowych przy rozwoju lidera rynku Dom.Gratka.pl oraz na stanowisku Brand Managera Branży Pracy, odpowiadając za rozwój biznesu Praca.Gratka.pl i Regiopraca.pl. Jest entuzjastą i praktykiem interdyscyplinarnych zespołów produktowych oraz zwinnego wytwarzania oprogramowania, certyfikowany Profesional Scrum Master i Prince2 Practicioner.

Artykuły

beata-kupiec

Beata Kupiec

Product Manager w Relativity. Od ponad 10ciu lat buduje z pasją produkty. Zwolenniczka zwinnego wytwarzania oprogramowania. Pasjonatka metody Lean Startup. W swojej pracy wyznaje dwie zasady: „build-measure-learn” i „produkty buduje się z ludźmi i dla ludzi”. Pasjonatka starożytności, z zamiłowania ogrodnik, kucharz i poliglota. Z wykształcenia – filolog klasyczny.

Artykuły

foto new

Monika Jasińska

Cześć, nazywam się Monika Jasińska, zawodowo jak i blogowo zajmuję się rekrutacją i zarządzaniem projektami. Na bloga trafiłam przez przypadek, szukając materiałów do badań socjologicznych.

W wolnych chwilach uczę się jezyków obcych, czytam literaturę piekną i tesknię za Italią!

P.S. Zachęcam do kontaktu, jeśli chciałbyś/chciałabyś coś dla nas napisać.

Jacek-photo

Jacek Kmiecik

Konsultant i programista systemów Big Data, swobodnie czujący się w takich technologiach jak Java oraz Hadoop. Obecnie pracujący w projekcie dla firmy Nordea, wcześniej związany z takimi firmami jak Epam Systems czy Comarch. Wiedzę z zakresu zarządzania produktami zdobywał w branży awiacyjnej pracując jako inżynier R&D dla Jeppesen i Boeing. W wolnym czasie gra na gitarze lub przygotowuje się do kolejnego startu w zawodach triathlonowych.

Artykuły

pawel-koperdowski

Paweł Koperdowski

Swoją przygodę z tworzeniem produktów rozpocząłem od bycia deweloperem, następnie prowadziłem własny software house, a od dwóch lat pracuję jako Product Owner (od maja w firmie Centra). W mojej pracy najbardziej lubię to, że jest to połączenie UXa, technologii i biznesu. Zawsze staram się polegać na danych, a analityka stała się moją dużą pasją. Nie wyobrażam sobie stosowania innych niż zwinnych metod w wytwarzaniu oprogramowania.

Artykuły

aaeaaqaaaaaaaasvaaaajdc1zjg5mwexltu3ytutndbmmi1immu2ltbhmju2y2y4mjring

Monika Piskorska

Marketing Project Manager. Kompleksowo zajmuje się tworzeniem i realizacją kampanii marketingowych produktów. Za główny kierunek rozwoju obrałam Online Marketing. W wolnych chwilach przemierzam Trójmiasto na rowerze i czerpię radość z biegania wzdłuż sopockiej plaży.

Artykuły

bartosz-mozyrko

Bartosz Mozyrko

Product manager i researcher. Wcześniej CEO UsabilityTools, startupu do optymalizacji konwersji stron. Przez długi czas współtworzył agencję UX Cogision. Uwielbia dzielić się wiedzą.

Artykuły

Weronika_Kościelniak

Weronika Kościelniak

Manager z ponad 7 letnim doświadczeniem. Liderka różnych zespołów i projektów: od back office, obsługę użytkownika po rozwój produktów i projektów innowacyjnych), najdłużej związana z Benefit Systems S.A. Weronika specjalizuje się w design thinking oraz zagrzewaniu zespołów do realizacji kreatywnych i nowatorskich projektów. Szczególnie interesuje się rozwojem nowych technologii i ich wpływem na współczesnego człowieka. Dla przeciwwagi uprawia jogę i czyta stoików.

Artykuły